• address
    Tel : 0 552 756 93 16
  • email
    E-Posta : bilgi@kozakadin.com
  • call
    Adres : Konak M. Seçkin S. No:23/1 Nilüfer Bursa

10 Yıl Kutlaması

Koza Kadın Derneği olarak bugün 10. Yılımızı kutladık. 
Farklı alanlarda çalışmaları yürüten ya da bağımsız ya da hiçbir oluşumun içinde yer almamış bir grup kadın bir araya gelip siyasetler üstü kadın çalışmaları yürütmek için Koza Kadın Derneğini kurduk. 
Bu derneğin amacı; kadın olarak yaşanan sorunları tanımlamak, çözüm geliştirmek ve bunun için bir araya gelerek bu çözümü hayata geçirmektir. 
Derneğimizin çalışmalarının iki temele dayanır. 
1.si Kadına ve çocuğa yönelik şiddeti fark etmek, fark ettirmek, el ele vererek birlikte yapacaklarımızı hayata geçirmek. Örneğin: Bursa kadın platformu, EŞİK, Sığınaklar Kurultayı, KEİG vb. kuruluşlarla ortak çalışmalar yapıyoruz.
2.si Kadınların kendi gücünü keşfetmesini sağlamak ve kadınların istihdamını geliştirmek. Bu amaçla çeşitli eğitim, atölye ve etkinlikler yaptık daha da devam edeceğiz. 
Bugünkü kutlama programında üyelerimizin çektiği “Kadın Fotoğrafları Sergisi” yapıldı ve sergide 20 kadın fotoğrafı yer aldı. 
Bugün arkadaşımız, üyemiz Gülderen Sağlam bize “Şahin’in Düşü” masalını anlattı. 
10. yıl kutlamamıza katılarak bize güç ve destek veren , Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı ile Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı, Halkevi, Eğitimsen, Cumhuriyetçi Kadın Derneği ve Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği, Nilüfer Konak Altıneller Kadın Dayanışma ve Kültür Derneği temsilcileri ve birçok dernek üyelerimiz katıldı. Birlikte, dayanışmayla nice yıllara!

Koza Kadın